Норми Вогнегасників

Розміщення вогнегасників на об'єкті

Вогнегасники варто розташовувати на захищаємому об'єкті таким чином, щоб вони були захищені від впливу прямих сонячних променів, теплових потоків, механічних впливів і інших несприятливих факторів (вібрація, агресивне середовище, підвищена вологість і т.д.). Вони повинні бути добре видні і легко доступні у випадку пожежі. Переважно розміщати вогнегасники поблизу місць найбільш ймовірного виникнення пожежі, уздовж путей проходу, а також - біля виходу з приміщення. Вогнегасники не повинні перешкоджати евакуації людей під час пожежі.

У приміщеннях, насичених виробничим або іншим устаткуванням, що заслоняє вогнегасники, повинні бути встановлені покажчики їхнього місця розташування. Покажчики повинні розташовуватися на видних місцях на висоті 2,0 - 2,5 м від рівня підлоги.

Відстань від можливого осередка пожежі до найближчого вогнегасника визначається відповідно до вимог. Розкидані або розділені між собою пожежонебезпечні ділянки приміщення повинні мати індивідуальні засоби пожежогасіння.

Рекомендується переносні вогнегасники встановлювати на підвісних кронштейнах або в спеціальних шафах. Вогнегасники повинні розташовуватися так, щоб основні написи і піктограми, що показують порядок приведення їх у дію, були добре видні і звернені назовні або убік найбільш ймовірного підходу до них.

Запірно-пусковий пристрій вогнегасників і дверцята шафи (у випадку їхнього розміщення в шафі) повинні бути опломбовані; дверцята шафи не повинні мати замків.

Вогнегасники, що мають повну масу менш 15 кг, повинні бути встановлені таким чином, щоб їхній верх розташовувався на висоті не більш 1,5 м від підлоги; переносні вогнегасники, що мають повну масу 15 кг і більш, - на висоті не більш 1,0 м від рівня підлоги.

Відстань від дверей до вогнегасника повинна бути такою, щоб не заважати її повному відкриванню.

Вогнегасники не повинні встановлюватися в таких місцях, де значення температури виходять за температурний діапазон, зазначений на вогнегасниках.

Порошкові або вуглекислотні вогнегасники, встановлені поза приміщеннями або в неопалюваному приміщенні, і не призначені для експлуатації при негативних температурах, повинні бути зняті на холодну пору року. У цьому випадку на їхньому місці і на пожежному щиті повинна бути поміщена інформація про місце перебування вогнегасників протягом зазначеного періоду і про місце перебування найближчого вогнегасника.

 

Використання вогнегасників на автотранспортних засобах

1. Для захисту автотранспортних засобів повинні застосовуватися порошкові (ВП) або вуглекислотні (ВВК) вогнегасники.

2. Допускається застосування на автотранспортних засобах вуглекислотних вогнегасників, якщо вони мають вогнегасну здатність не нижче (по класу пожежі В), чим рекомендовані для цієї ж мети порошкові або вуглекислотні вогнегасники.

3. На всіх автомобілях вогнегасники повинні розташовуватися в кабіні, у безпосередній близькості від водія або в легко доступному для нього місці. Забороняється збереження вогнегасників у багажнику, кузові й інших місцях, доступ до яких ускладнений.

4. Вогнегасники, розташовані поза кабіною, варто захищати від впливу опадів, сонячних променів і бруду.

5. Конструкція кронштейна повинна бути надійною, щоб виключалася імовірність випадання з нього вогнегасника при русі автомобіля, а також при зіткненні або ударі його о перешкоду.

 

Норми

оснащення вогнегасниками колісних транспортних засобів

Назва колісного транспортного засобу

Мінімальна кількість, тип та

позначення вогнегасника

Легковий автомобіль загального, спеціалізованого та спеціального призначення

не більше 3,5 т

один порошковий (закачного типу ВП-2 (з) або з газом-витискувачем у балоні ВП-2) із зарядом вогнегасної речовини не менше 2 кг

Вантажний автомобіль загального, спеціалізованого та спеціального призначення  з повною масою:

не більше 3,5 т

один порошковий (закачного типу ВП-3 (з) або з газом-витискувачем у балоні ВП-3) із зарядом вогнегасної речовини не менше 3 кг

від 3,5 т, але не більше 12 т

один порошковий (закачного типу ВП-5 (з) або з газом- витискувачем у балоні ВП-5) із зарядом вогнегасної речовини не менше 5 кг

понад 12 т

один порошковий (закачного типу ВП-9 (з) або з газом-витискувачем у балоні ВП-9) із зарядом вогнегасної речовини не менше 9 кг

Причіп, напівпричіп з повною масою:

від 0,75 т, але не більше 3,5 т

один порошковий (закачного типу ВП-3 (з) або з газом-витискувачем у балоні ВП-3) із зарядом вогнегасної речовини не менше 3 кг

від 3,5 т, але не більше 10 т

один порошковий (закачного типу ВП-5 (з) або з газом-витискувачем у балоні ВП-5) із зарядом вогнегасної речовини не менше 5 кг

понад 10 т

один порошковий (закачного типу ВП-9 (з) або з газом-витискувачем у балоні ВП-9) із зарядом вогнегасної речовини не менше 9 кг

Автобус (пасажирський автомобіль), що має більше ніж 9 місць для сидіння з місцем водія включно, з повною масою:

не більше 5 т

один порошковий (закачного типу ВП-3 (з) або з газом-витискувачем у балоні ВП-3) із зарядом вогнегасної речовини не менше 3 кг

понад 5 т

один порошковий (закачного типу ВП-5 (з) або з газом-витискувачем у балоні ВП-5) із зарядом вогнегасної речовини не менше 5 кг.

 

Рейтинг винницких сайтов св. Ксения Петербургская: st-xenia.vin.ua